Dwie sofy w salonie- Jak ustawić dwie kanapy w salonie

29-12-2021

 

Dwie sofy w salonie to świetne rozwiązanie dla wszystkich którzy cenią sobie większą przestrzeń wypoczynkową w pokoju dziennym. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania może być dodatkowe miejsce do przenocowania gości.

 

SOFA VENEZIA

 


Jakie rozmiary sof wybrać?


Przed zakupem sof, zastanów się czy masz na nie wystarczająco miejsca. Dwie sofy idealnie sprawdzą się w przestronnych oraz jasnych wnętrzach. Dzięki szerokiej ofercie produktowej obecnie możemy wybierać pomiędzy wieloma stylami i kolorami mebli, dlatego takie rozwiązanie będzie dobrze wyglądać właściwie w każdej aranżacji salonu. Aranżacja salonu z dwiema sofami daje możliwość wyboru ich zróżnicowanych rozmiarów mebli. Możesz wybrać sofy w tym samym rozmiarze bądź przeciwnie nie muszą być one w tym samym rozmiarze. Zestawienie sof o dwóch różnych rozmiarach wygląda równie dobrze co sofy w tym samym rozmiarze. Decydując się na dane rozwiązanie, kieruj się przede wszystkim wielkością swojego pomieszczenia oraz istniejący już we wnętrzu wystrój, aby jak najlepiej dopasować do niego dwie sofy w salonie.

 

SOFA KORSYKA

 

Jeżeli zdecydujesz si na dwie sofy powinniśmy pamiętać, aby zgrywały się one ze sobą oraz dodawały wnętrzu gustowności. Każda z sof może być w innym kolorze lub w innym wzorze. Ważne, żeby nie wprowadzały one niechcianego nieładu, tylko perfekcyjnie dopełniały wystrój salonu. Najlepiej, jeśli kolor sof będzie kompatybilny zarówno z kolorami pomieszczenia, jak i pasowały barwami do siebie.

 

SOFA SANTA LUCIA

 

Wybierz tą odpowiednią sofe

Jeżeli jesteś już zdecydowany na 2 sofę czas abyś rozejrzał się za odpowiednim meblem. Podpowiemy Ci na czo zwrócić uwagę przy wyborze jej odpowiedniej. Ważne, by oferowały one tapicerkę o odpowiedniej dla nas miękkości i sprężystość. Siedzisko i oparcie powinny być odpowiednio wyprofilowane, by zapewnić nam wygodny, zdrowy wypoczynek.

 

Jak ustawić sofy w salonie?

Kanapy można np. rozmieścić po przeciwległych ścianach pomieszczenia – zapewniamy wówczas dobry kontakt wzrokowy gościom. Inny sposób to ułożenie mebli w rogu, w kształcie litery L, np. ze stolikiem kawowym po środku- mamy wówczas idealną przestrzeń do picia kawy oraz herbaty
 
 
 
 

 

W niektórych wnętrzach jednak lepiej sprawdzi się narożnik. Jeżeli masz niewielką powierzchnię do zagospodarowania, lepiej wybierz narożnik. W tej sytuacji będziemy musieli pomyśleć jedynie o aranżacji któregoś z kątów pokoju. Jeżeli zdecydujemy się na dwie sofy, pamiętaj o ich podwójnych gabarytach.

 

Dwie sofy w salonie można też np. ustawić przy dwóch prostopadłych ścianach, jednak z zachowaniem pewnej odległości. Sposobów jest kilka – warto mieć tu na uwadze zarówno sposób użytkowania przez nas salonu, jak i kwestie estetyczne. Ważne jest aby dopasować ustawienie do funkcjonalności mebla. Jeżeli zdecydujemy się na sofy z funkcją spania, ustawienie w kształcie litery L może być problemowe przy ich rozkładaniu. Wtedy ustawienie ich na przeciw siebie, zachowując odpowiedni odstęp będzie praktyczniejszym rozwiązaniem.