Drewniane meble do salonu

25-03-2021

Obowiązujące trendy zachęcają nas po sięganie po naturalne materiały, szczególnie pożądanym materiałem jest drewno.

 

Zalety drewnianych mebli

Dębowe meble wpasują się we wnętrze w każdym stylu. Posiadają one wiele zalet, wśród których wymienić można trwałość, odporność na uszkodzenia czy możliwość odnowienia mebli nawet po wielu latach. Dla większości osób decydujący jest jednak fakt, że meble z litego drewna stanowią niepowtarzalną, naturalną ozdobę każdego wnętrza. Codzienny kontakt z prawdziwym drewnem to najlepszy sposób na dobre samopoczucie. Nie ma aranżacji, w której nie sprawdziłyby się meble z litego drewna – nawet jeśli jest bardzo nowoczesna i minimalistyczna.

 

W naszej ofercie posiadamy kilka kolekcji mebli z drewna naturalnego, poniżej przedstawimy wybrane kolekcje.

 

Aby uzyskać ciekawsze efekty pasjonaci stolarstwa i projektanci łączą drewno np. z metalowymi elementami. Taką realizacja jest kolekcja MERANO

 

Kolekcja MERANO

KOMODA

WITRYNA

SZAFKA RTV

BAREK

 

 

 Kolekcja LIMERA

STÓŁ

KOMODA

WITRYNA

SZAFKA RTV

ŁAWA

BAREK

 

Kolekcja MALAREN

Komoda

Szafka RTV

Witryna

Stół

Ława

 

Jak czyścić meble drewniane?

Należy jednak pamiętać, aby nie było to czyszczenie zbyt inwazyjne. Szorowanie szorstką gąbką czy używanie mocnych, chemicznych środków czystości z pewnością nie wpłynie korzystnie na powierzchnię drewna. W tym celu dobrze zastosować delikatne ścierki – tym bardziej, że obecnie w sklepach można znaleźć specjalne, delikatnie gąbki lub ścierki do wycierania kurzu na sucho. Nie brakuje również preparatów do czyszczenia powierzchni z prawdziwego drewna. 

 

Jak pielęgnować meble z naturalnego drewna?

Wbrew wielu opiniom, pielęgnacja mebli drewnianych nie jest skomplikowana. Wystarczy raz w miesiącu przetrzeć je delikatną ściereczką, nasączoną specjalnym płynem do impregnowania drewna. W razie wątpliwości możesz dopytać już podczas zakupu mebli z litego drewna, jak je pielęgnować i jakich preparatów używać. Uważaj również na wszelkie gorącego przedmioty, jak rozgrzane garnki – naturalne drewno zdecydowanie nie przepada za bezpośrednim kontaktem z nimi.