5 Najwygodniejszych Materacy

26-11-2022

Wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważną kwestią. Przy wyborze materaca należy poświecić więcej czasu.
Materac musi zapewnić odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa, sprawić aby nasze ciało odpoczywało podczas snu.
Mięśnie ciała muszą być rozluźnione,a materac nie powinien nas uciskać.

Materac termoelastyczny Gran Sonno De Luxe PerDormire to niezwykła kombinacja materiałów zapewniająca zdrowy i spokojny sen. To wyjątkowy komfort, który gwarantuje Ci pełny relaks i odpoczynek.

Perforowana pianka znajdująca się w górnej części materaca jest wykonana w technologii  Visco Mind, idealnie rozkłada nacisk Twojego ciała i dopasowuje się do jego kształtów. Jednocześnie nie blokuje przypływu krwi i zapewnia doskonałą sprężystość i uczucie miękkości.

Dolną warstwę materaca wypełnia wysokoelastyczna pianka Waterfoam zapewniająca nienaganne podparcie ciała. To solidna podstawa, której obniżona twardość, wspiera wrażenie przytulności. Zanurz się w materac termoelastyczny Gran Sonno De Luxe i zrelaksuj po intensywnym dniu.

Gran Sonno De Luxe PerDormire

 

Argento Therapy wyprodukowany przez producenta materacy MollyFlex jest typowym materacem piankowym o zwiększonym stopniu twardości. To idealnie rozwiązanie dla osób nielubiących zapadania się w materac i często zmieniających pozycje spania podczas snu. Dzięki czemu obracanie się jest łatwe i nie wymaga wysiłku. Odpowiednią sztywność materaca zawdzięcza wysoki blok nienacinanej pianki Polilattex. Aby jednak materac oferował pełny komfort, górna część materaca została wykonana z niskiej warstwy pianki Visco 2 cm, żeby zapewnić punktowe rozłożenie nacisku.

Materac ARGENTO Therapy jest certyfikowanym produktem medycznym, poparty licznymi badaniami, gwarantującym użytkownikom zdrowy komfortowy sen. Zastosowanie odpowiednich materiałów w tym modelu może być znacznie pomocne w terapii antyodleżynowej.

Argento Therapy

 

 

Wnętrze materaca Rinfresco tworzą faliście połączone dwie warstwy piany: dolna stanowiąca bazę materaca, wykonana z nowoczesnej pianki Waterfoam®, materiału o właściwościach ergonomicznych, niezwykłej trwałości oraz doskonale wentylującym powietrze.

Piana Waterfoam w procesie produkcyjnym jest spieniana wodą, co eliminuje, stosowanie szkodliwych dla środowiska związków freonów ( CFC). Natomiast, górna wykonana jest z piany Visco Mind®, która pod wpływem nacisku oraz temperatury , dopasowuje się do kształtu ciała zapewniając najwyższy komfort wraz z właściwym podparciem anatomicznym naszego kręgosłupa.

Zawarta w pokrowcu termoregulacyjna piana Visco Mind® Clima Fresh® to innowacyjny materiał, który posiada zdolność pochłaniania nadmiaru ciepła, utrzymując stały komfort termiczny. Zastosowanie tej nowoczesnej technologi rozwiązuje problem przegrzewania się i nadmiernej potliwości. Dodatkowym atutem są jony srebra w składzie materiału, które stanowią doskonałą barierę antybakteryjną.

Rinfresco

 

Makarena to sprężynowy materac o właściwościach prozdrowotnych. Konstrukcja wykorzystuje innowacyjne właściwości sprężyn Multipocket – każda sprężynka znajduje się w osobnej kieszonce i reaguje indywidualnie na ciężar ciała, zapewniając solidne wsparcie. Sprężyny o różnym stopniu twardości tworzą 7 zróżnicowanych stref. Każda z nich reaguje na potrzeby poszczególnych partii ciała.

Po jednej stronie wkładu znajduje się płyta z naturalnego lateksu, który zwiększa sprężystość wkładu i ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej. Druga strona wkładu wykorzystuje właściwości termoelastycznej pianki Visco, która dopasowuje się do kształtu ciała, zmniejszając napięcie mięśniowe. Każda ze stron oferuje inny poziom twardości i komfortu.

Materac dostępny w pokrowcu Elips lub Merced o wysokim stopniu elastyczności.

Dzięki swoim właściwościom Makarena polecany jest w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Przechodząc przez szereg restrykcyjnych testów i medycznych badań uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I.

Makarena

 

Prozdrowotny materac korekcyjny Active Zdrowie+
Wspierający ergonomiczną pozycję snu materac Active został stworzony z myślą o ludziach aktywnie spędzających dzień.
Charakterystyczny układ trzech pianek wraz ze specjalnymi nacięciami sprawiają, że całe Twoje ciało jest idealnie podparte, mięśnie mogą się regenerować, a Ty wstajesz wypoczęty i pełen energii następnego ranka.
Gwarancja: 10 lat
Wysokość materaca: ok. 22 cm

Active Zdrowie+