W jaki sposób ustawić łóżko w sypialni.

12-12-2021


Pomysłów na ustawienie łózka jest bardzo wiele każdy urządza swój dom wedle własnych preferencji, potrzeb oraz pomysłów. Warto jednak znać kilka sprawdzonych sposobów na to, gdzie postawić łóżko w sypialni, by zyskać maksimum przestrzeni i zapewnić sobie komfortowy sen. O tym jak powinno być ustawione łóżko w sypialni możemy dowiedzieć się z zasad feng shui. a starożytna praktyka planowania i zagospodarowania przestrzeni w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, nadal jest powszechnie stosowana. Feng shui to niewidzialna istota/życiowa siła, która jest nieuchwytna i niewidzialna dla ludzi. Dlatego podczas aranżacji sypialni po za walorami funkcjonalnymi,warto wziąć pod uwagę czynniki których nie widzimy gołym okiem a okazują się one niezwykle istotne.

 

Łóżko tapicerowane Livia Splendore

 

Zatem jak powinno być ustawione łóżko według zasad Feng shui?


* Wezgłowie oparte o ścianę od strony północne


Nasze ciało niczym antena potrafi odbierać fale napływające z zewnątrz. Fale które odbierzemy wpływają na jakość naszego wypoczynku. Stąd też, zgodnie z zasadami feng shui, należy ustawić łóżko w taki sposób, aby wezgłowie stabilnie opierało się na ścianie znajdującej się od północy. Natomiast nogi muszą być skierowane w stronę południa. Odpowiednie ustawienie łózka sugerując się kierunkami świata, ma wpłynąć na szybkie zasypianie, regeneracyjny sen bez zbędnego przebudzania się oraz witalne i energiczne poranki każdego dnia!

Łóżko tapicerowane Amadeus


* Ustawienie łóżka bezpośrednio przy ścianie


filozofia Feng shui zakłada, że łóżko nie powinno być ustawione pod oknem, najlepiej ustawić łóżko wzgłóż ściany bez okien oraz drzwi. Jeżeli filozofia Feng shui nie ma dla Ciebie większego znaczenia a najważniejsze są dla ciebie praktyczne rozwiązania, możesz ustawić łóżko pod oknem. Zwróć tylko uwagę na to czy łóżko nie utrudni dostępu do okna. Biorąc pod uwagę to, że łóżko wezgłowiem jest najczęściej dosunięte do ściany lub okna, bardziej naturalne i wygodniejsze będzie spanie z głową zwróconą w jego stronę, a nie pośrodku pokoju.

Łózko tapicerowane Voila Lusso

Jak ustawić łóżko w małej sypialni?


Jeżeli masz możliwość ustaw łózko na środku ściany które będzie znajdowała się naprzeciwko wejścia do pokoju. Łóżko pod oknem w małej sypialni lub na ścianie, na której nie ma okien ani drzwi wydaje się najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Jeśli łóżko jest dwuosobowe, lepsza będzie opcja z ustawieniem pod oknem. Pamiętaj że należy zostawić tyle miejsca po bokach, aby można było tam ustawić szafki nocne. Jeśli jest to łóżko jednoosobowe, lepiej dostawić je bokiem do ściany.
Kolejna istotna rada będzie mówiła o tym aby umieścić łóżko jak najdalej od kaloryfera. Suche powietrze wydobywające się z grzejnika, będzie niekorzystnie wpływało na jakość naszego snu.

 

Łóżko Tiramisu

 

Jak ustawić łóżko w wąskiej sypialni?


Długie i zarazem wąskie pomieszczenia potrafią przysporzyć wiele problemów podczas aranżacji. Największym problemem może być to w jaki sposób ustawimy łózko.
W przypadku tego typu pomieszczeń sprawdzą się trzy zasady

- ustawienie łóżka pod oknem
- łóżko na ścianie przeciwległej do okna
- łóżko pośrodku wąskiej sypialni

 

Łóżko tapicerowane Domenico

Jak ustawić łóżko w sypialnia na poddaszu


skosy na poddaszu ograniczają powierzchnie naszego wnętrza. Dobrze jeżeli zaczynają się dość wysoko, wówczas możemy pod nimi ustawić jeszcze komody lub szafy. Aby jak najoptymalniej wykorzystać teką przestrzeń najlepiej ustawić tam łóżko. Pamiętaj jednak o tym aby łózko znajdowało się w takim miejscu poddasza aby mieć łatwy dostęp do łózka z każdych trzech stron. Najlepiej dosunąć mebel od strony zagłówka do ścianki kolankowej, która ma wysokość przynajmniej 80 cm. Gdy się do tego zastosujemy unikniemy nieprzyjemnych uderzeń głową w sufit. Gdy skos zaczyna się niżej lepiej ulokuj łóżko na ścianie bez skosu lub odsuńmy je od ściany, a powierzchnię za nim wypełnijmy chociażby szafkami, toaletką lub komodą. Wyobraźmy sobie sytuację, że codziennie kładąc się spać, musimy w pozycji pochylonej lub niemalże na kolanach wchodzić do łóżka. Poza tym, leżąc ciągle będziemy mieli wrażenie spadającego na nas sufitu. Przestrzeń nad łóżkiem, a szczególnie nad miejscem, gdzie będziemy trzymać głowę, powinna być pusta.

 

 

Łóżko tapicerowane Luisa

 

Jak ustawić łóżko w pokoju dziecka


Aranżacja pokoju dziecięcego musi być dokładnie przemyślana. Tutaj liczy się nie tylko komfort ale także bezpieczeństwo dziecka. Najważniejsze jest to aby nie ustawiać łózka pod oknem. Po pierwsze – dziecko łatwo może wspiąć się przez to na parapet, a stąd już tylko krok do nieszczęśliwego wypadku. Po drugie chłód z okna może powodować, że w czasie chłodnych dni maluch się przeziębi. Warto ustawić łózko w rogu pokoju, tak aby jeden z boków oraz wezgłowie dotykało ściany. Takie „otoczenie” daje poczucie bezpieczeństwa i przytulności. Dobrze również, by z łóżka dziecko miało widok na drzwi do pokoju. Będzie mogło obserwować otoczenie i nie wystraszy się, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia.