Powiew wiosny w salonie- narożniki w pastelowych kolorach

16-04-2021

Kolory pastelowe są przez niemalże wszystkich uwielbiane, a już bez wątpienia królują wiosną i latem.

Kolory pastelowe to odcienie, które na kole barw znajdują się blisko bieli (są rozjaśnione kolorem białym). Możemy je otrzymać ze wszystkich grup kolorów: podstawowych, pochodnych i dopełniających.

Meble w pastelowych kolorach

Do niedawna pastelowe meble kojarzono głównie z pokojami dziecięcymi i damskimi sypialniami. Meble tapicerowane w pastelowych barwach to prawdziwy hit, który powinien się utrzymać przez kolejnych kilka lat. Tym bardziej że tapicerki w delikatnych kolorach równie dobrze wyglądają na meblach wypoczynkowych w stylu nowoczesnym, jak i tych retro z florystycznymi wzorami. Pastele to cała gama pięknych odcieni, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są pozytywne, jasne i lekkie, pasują do wielu aranżacji. Można zestawiać je z barwami neutralnymi, intensywnymi, a także z innymi pastelami. Świetnie dogadują się również z najpopularniejszymi materiałami, takimi jak drewno, cegła czy beton. Warto więc wprowadzić je do swojego domu nie na chwilę, ale na dłużej!

W tym wpisie podpowiemy Wam z jakimi kolorami łączyć barwy pastelowe

Biel i barwy pastelowe to duet idealny, taka mieszanka kolorystyczna sprawia, że pastele nabierają eleganckiej subtelności. Jasne rozbielone kolory w połączeniu z klasyczną bielą rozświetlają i optycznie powiększają przestrzeń.

Srebro z pastelami to połączenie nowoczesne i lekkie, takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w aranżacjach vintage, romantycznych i nowoczesnych w stylu minimalistycznym.

Złoto w połączeniu z kolorami pastelowymi pasuje do stylu glamour, angielskiego i klasycznego. Wnętrza utrzymane w tej kolorystyce są piękne, eleganckie i dystyngowane.

Szary zestawiony z pastelami łagodzi wielobarwne dodatki i meble. W aranżacji, w której ściany są szare, można użyć więcej niż jednej barwy pastelowej, nie obawiając się kolorystycznego chaosu

Czarny z kolorami pastelowymi najlepiej komponować pod postacią drobnych dodatków. Czerń z delikatnymi rozbielonymi barwami najlepiej prezentuje się jako niewielki akcent kolorystyczny, użyta w nadmiarze sprawi, że subtelne pastele nabiorą drapieżnego charakteru, a wnętrze straci elegancję.

 

Nasz salon firmowy w swojej ofercie posiada wiele narożników w ciekawych rozwiązaniach kolorystycznym. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które zainspirują Was do wprowadzenia zmian we własnych salonach.

SOFA BOX

 

NAROŻNIK COSTELLO

NAROŻNIK AVIGNON

 

 

NAROŻNIK NOVA

 

 

 

NAROŻNIK VENEZIA

 

 

SOFA RUCOLA

 

NAROŻNIK FRANKIE

 

Jeżeli brak Wam odwagi na aranżację pomieszczenia z wykorzystaniem dużych kolorowych mebli, warto pomyśleć chociaż o meblach z mniejszymi gabarytami. Przykładowo  fotele również pięknie rozświetlą każde monochromatyczne wnętrze.

 

FOTEL MINI

 

FOTELE DONNA

FOTEL POLA

FOTEL ELSA

FOTEL CLARK