Kolor 2022 według pantone - Very Peri

11-01-2022

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantone został wybrany! Jest nim kolor Very Peri, czyli łagodny odcień niebieskiego wpadający w fiolet. Jeżeli lubisz wnętrza zaaranżowane według najnowszych trendów, spróbuj wprowadzić kolor Veri Peri do swojego wnętrza. Według twórców kolor ten zachęca do kreatywności i szukania nowych, nietypowych rozwiązań.

 

 

Dlaczego właśnie ten kolor?

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantone, czyli Very Peri, ma symbolizować przemiany, które towarzyszą nam na co dzień. Po dwóch latach pandemii i izolacji cyfrowy świat stał się dla nas bliski jak nigdy dotąd. Kolor Very Peri symbolizuje połączenie świata cyfrowego z fizycznym, a także otwarcie się na zmiany i nowe scenariusze pisane przez życie

 

Uważasz że kolor Veri Peri jest dość odważnym kolorem i zastanawiasz się jak można wykorzystać go we wnętrzu?

 

Wybierając ten kolor na pokrycie ścian, pomaluj tym kolorem tylko jedną z nich. kolor ten choć jest piękny, jest również bardzo intensywny jego nadmiar może być przytłaczający dla naszego wnętrza.

Dobrym sposobem na szybkie i niegenerujące wysokich kosztów wprowadzenie koloru do wnętrza będzie ułożenie na kanapie poduszek w tym odcieniu.

Kolory, które mają mniejszą długość fali, jak Very Peri, odbierane są jako stabilne, uspokajające, relaksujące i… poprawiające samopoczucie, dlatego warto zastosować je w pomieszczeniach takich jak sypialnia (szczególnie przy problemach z zasypianiem) czy łazienka. Unikaj go jednak w gabinetach i kąciku biurowym — mogą rozpraszać i nieco rozleniwiać. Ściany w kolorze barwinka mogą wydać się nieco chłodne w odbiorze, dlatego warto ocieplić je dodatkami w kolorze musztardowej żółci lub złota, np. ramami obrazów, wazonami, niewielkimi meblami.

Z jakimi kolorami zestawiać Veri Peri?

 

Biel i złamana biel- Biel stanowi idealne tło dla większość kolorów. Jeśli narożnik w kolorze Very Peri postawisz na tle ściany w kolorze złamanej bieli, uzyskasz bardzo delikatny i subtelny efekt, który sprawdzi się zarówno w prowansalskim, jak i klasycznym czy nowoczesnym wnętrzu.

Złoty- Złote dodatki lub oświetlenie zawieszone na ścianie w kolorze Very Peri będzie wyglądało bardzo szlachetnie i elegancko.łączą ten te dwa kolory ze sobą nadasz swojemu wnętrzu elegancji, ale również poczucia spokoju.

Ciemny, musztardowy żółty -Takie połączenie to wybór dla odważnych, którzy lubią nietuzinkowe rozwiązania. Gwarantujemy jednak, że musztardowożółty fotel na tle ściany w odcieniu Very Peri będzie prezentował się niezwykle efektownie.