Jakie cechy powinien mieć stół idealny do jadalni?

09-11-2021

Optymalny wymiar stołu.

Wybór odpowiedniej wielkości stołu zależy od kilku istotnych elementów, Przede wszystkim powinieneś kierować się wygodą, wybierz stół tak aby osoby które będą przy nim zasiadać mogły czuć się swobodnie. Co sprawi że goście będą mogli czuć się swobodnie przy twoim stole? Odpowiednia ilość przestrzeni. Jednak pamiętaj że zbyt duży stół może niekorzystnie wyglądać w przestrzeni domowej, gdy z racji dużych gabarytów, stół może przytłoczyć wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup stołu rozkładanego. Sprawdź na jaką wielkość stołu możesz sobie pozwolić. Ogólnie przyjmuje się, że odległość stołu od ściany, aby móc bez problemu odsunąć krzesło, wynosi 80 cm. Z kolei przestrzeń dla jednej osoby, licząc po krawędzi, powinna liczyć 60 cm.

 

Zastanawiałeś się jaką powierzchnie powinien mieć stół aby mogła zasiąść przy nim odpowiednia ilość gości? Na poniższych grafikach podpowiemy Ci jakie są zalecane wymiary stołów dla danej ilości osób.

Z czego powinien być wykonany twój stół

Przede wszystkim materiały powinny być trwałe. Oczywiste jest to że mebel z którego często korzystamy, narażony jest wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W ofertach sprzedaży spotkasz stoły wykonane z przeróżnych materiałów. Najlepiej wybierz ten który będzie wpasowywał się w stylistykę twojego wnętrza. Jeżeli zdecydujesz się na stół drewniana pewno zauważysz duże rozbieżności cenowe w oferowanych modelach. Przykładowo sosna będzie z pewnością najtańszą odmianą drzewa, ale jednocześnie z racji tego, że jest „miękka”, najbardziej podatną na uszkodzenia. Najtrwalsze, ale przy tym i najbardziej obciążające kieszeń będą wyroby dębowe.

 

Większość naszego asortymentu stanowią właśnie stoły dębowe. Blat wykonany z drewna litego dębowego o grubości 4 cm. Doskonale uwidoczniona jest w nim struktura drewna, z jego naturalnymi rysami, pęknięciami czy sękami. Nasz produkt wpasuję się w różne style projektowania wnętrz. Świetnie współgra z surowością betonu, kamienia czy cegły.

 

Stół NATAN

Stół CARIBA

 

W naszej ofercie posiadamy również stoły z blatami spiekowymi. Płyty ze spieków kwarcowych są bardzo twarde, mocne, odporne na plamy, uderzenia, ścieranie i zarysowanie.

 

Stół MACAN

 

Co jeszcze jest ważne przy wyborze stołu do jadalni?

Sprawdź czy wybrany przez Ciebie stół będzie stabilny. Nawet najmniejsze chybotanie może doprowadzać do frustracji. musisz zwrócić także uwagę na rozstaw nóg. Nogi muszą być tak rozstawione aby nie utrudniały zasiadania przy nim.

 

Stół do jadalni powinien mieć dopasowane krzesła, ale czy na pewno?

 

Krzesła w sklepach meblowych bardzo często są już dobrane, a nawet wykonane z tego samego materiału i w tej samej stylistyce co stół. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie musisz się na takie rozwiązanie decydować. Możesz bowiem sam dopasować rodzaj krzeseł do stołu, sięgając po produkty dostępne w naszym sklepie.