Aranżacja wnętrza na poddaszu.

16-12-2021


Wnętrza na poddaszu rządzą się własnymi prawami. Powinniśmy wykorzystać oraz podkreślić wszystkie jego elementy. Niech konstrukcja dachu skosy czy słupy kominowe zamienią się w atuty, przestań myśleć o nich jak o wadach. Warto aby te elementy również ujrzały światło dzienne. Możemy je nawet podkreślić i stworzyć z nich indywidualny styl wnętrza. Niskie, pojemne komody z głębokimi szufladami, idealnie natomiast zastąpią wysokie szafy, mieszcząc wszystko, czego będziesz potrzebował w swoim biurze. W zależności od kąta nachylenia skosu, z łatwością umieścisz je bezpośrednio pod nim lub też nieco dalej, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Aranżacja poddasza ma swoje zasady

Postaw na jasne wnętrze


Na poddaszu najlepiej sprawdzają się farby matowe, które nie odbijają światła. Nadmiar różnorodnych tonów w połączeniu z odmiennym odbiciem światła może wprowadzić niepotrzebny chaos. Salon na poddaszu biało-szary, biały albo kremowy będzie dobrym wyborem, gdy wnętrze jest niewielkie, a skosy nisko położone.

 

 

Narożnik CABRIO

Sypialnia


Ustaw łózko jak najdalej okna,dzięki temu unikniesz oślepiającego błysku światła z okna dachowego o poranku. Aby jak najoptymalniej wykorzystać przestrzeń pod skosami możesz ustawić w tamtym miejscu łóżko. Pamiętaj jednak o tym aby łózko znajdowało się w takim miejscu poddasza aby mieć łatwy dostęp do łóżka z każdych trzech stron. Najlepiej dosunąć mebel od strony zagłówka do ścianki kolankowej, która ma wysokość przynajmniej 80 cm. Gdy się do tego zastosujemy unikniemy nieprzyjemnych uderzeń głową w sufit. Gdy skos zaczyna się niżej lepiej ulokuj łóżko na ścianie bez skosu lub odsuńmy je od ściany, a powierzchnię za nim wypełnijmy chociażby szafkami, toaletką lub komodą.

Łóżko tapicerowane SIENA

 

 

Pokój do pracy


Urządzając swoje małe biuro, pamiętaj o tym aby biurko ustawić bezpośrednio pod oknem, dzięki temu dotrze tam jak najwięcej światła. Dzięki temu zapewnisz sobie najlepszy dopływ naturalnego światła od świtu aż do zmierzchu, bez nadmiernego męczenia oczu sztucznym oświetleniem. Problem z przechowywanie dokumentów pomogą Ci rozwiązać niskie, pojemne komody z głębokimi szufladami. Takie komody komody idealnie zastąpią wysokie szafy, mieszcząc wszystko, czego będziesz potrzebował w swoim biurze. Dodatkowo w zależności od kąta nachylenia skosu, z łatwością umieścisz je bezpośrednio pod nim lub też nieco dalej, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Biurko Clarion

 

Biurko Nasdaq

 

Regał Naultilus

 

 

pokój dzienny

 
Choć pokój dzienny raczej kojarzy nam się z dużymi otwartymi przestrzeniami aranżacja salonu na poddaszu również jest to ciekawe rozwiązanie dla rodziny kilkuosobowej. Dobrze oświetlony pokój dzienny na poddaszu ma szanse stać się wizytówką domu. Odpowiednie rozplanowanie wszystkich elementów wyposażenia wpłynie na zyskanie niebanalnego efektu wizualnego. Salon na poddaszu może posłużyć za przyjemne miejsce wypoczynku dla rodziny i gości.

 

Narożnik Carolina


Nowoczesne trendy zakładają, że aranżacja poddasza powinna być przytulna, ale też przestronna – dlatego wielu właścicieli domów decyduje się nie stawiać ścianek działowych pomiędzy salonem a innymi pomieszczeniami, np. aneksem kuchennym i jadalnią. Największe zalety takiego rozwiązania to:


-optyczne wrażenie, że połączone pomieszczenia są o wiele większe niż w rzeczywistości,
-możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego czy rozmowy między Twoimi gośćmi w salonie a Tobą w kuchni,
- swobodne podawanie posiłków i przemieszczanie się w poszczególnych strefach.
-brak możliwości ukrycia rzeczy, które niekoniecznie chcesz pokazać gościom (np. brudne naczynia w zlewie),
-zapachy z kuchni przedostające się do salonu.

Nie możesz się zdecydować? Rozważ wydzielenie stref małego salonu na poddaszu oraz kuchni przy pomocy wyspy lub stołu z krzesłami, który ustawisz na granicy pomieszczeń

Ustawienie mebli na poddaszu
Musisz bardzo dobrze rozplanować ustawienie mebli, może być to sporym wyzwaniem. Pod skosami niestety trudno zmieścić szafy lub wysokie regały jednak to nie znaczy te te przestrzenie będą musiały pozostać puste. W takie miejsce z powodzeniem możesz ustawić kanapę, stolik lub niskie szafki.

 

Narożnik Candy

 

Komoda Centenary

 

-Na całej długości ściany zamontuj szafki i niskie regały, które pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty. W wyższym narożniku pokoju może pojawić się szafa na wymiar.
- Jeśli w danym miejscu znajduje się okno dachowe, urządź przy nim kącik do pracy. Wystarczy niewielkie biurko lub konsola, lampka, krzesło i szafka.
-Zaaranżuj kącik telewizyjny. Pod skos z łatwością wsuniesz niskie meble, na przykład szafkę RTV lub niewysoką komodę. Sprawdź, czy w danym umiejscowieniu bez problemu zmieści się telewizor.
-Przytulny obszar pod skosem to idealne miejsce na zaaranżowanie kącika do czytania. Ulokuj tam niskie regały, ulubiony fotel z niewielkim stolikiem oraz lampkę. Jeśli na poddaszu znajduje się belka stropowa, możesz zawiesić na niej fotel w formie huśtawki.
-Jeśli salon ma również pełnić rolę pokoju gościnnego, pod skosem możesz postawić niskie łóżko. Zadbaj jedynie, aby śpiący nie uderzali się w głowę podczas wstawania lub zmiany pozycji.